بهترین برند سیم و کابل، بررسی بهترین سیم و کابل های ایران

با پیشرفت تکنولوژی، امروزه سیم و کابل در انواع گوناگونی در بازار وجود دارد، که انتخاب برند مناسب سیم و کابل بسته به نیاز هر پروژه، توسط مهندسان و تکنیسین های برق انجام می شود.

برند سیم و کابل برای کل پروژه بسیار مهم می باشد زیرا اگر از برند های ضعیف استفاده شود، کل پروژه زیر سوال می برد، پس انتخاب برند مناسب برای پروژه بسیار مهم می باشند، الکتریکی زندی به عنوان نمایندگی سیم و کابل راد افشان سحر یکی از برندهای درجه یک بازار می باشد. در ادامه به مواردی در مورد سیم و کابل خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید:

Southwire

یکی از بهترین برند های تولید کننده های سیم کابل شرکت Southwire می باشد، این شرکت تولید کننده انواع سیم های سربی، کابل ولتاژ پایین، کابل های معدنی، و کابل های با وات بالا برای کاربرد های زیر زمینی و معدنی می باشد.

Nexans

این برند معتبر فرانسوی یکی از بهترین برند های تولید کننده سیم کابل های نقل و انتقال الکتریسیته در مزارع و زیر ساخت های مخابراتی، پروژه در اتصالات زیر دریایی و سیم کشی جاده های می باشد.

LS Cable & System

از دیگر برند های معتبر LS Cable & System این شرکت کره ای تولید کننده انواع سیم و کابل قابل استفاده از در پروژه های ساختمانی، که قابل استفاده در راه آهن، هواپیما، کشتی و خودرو می باشد.

سیم و کابل افشارنژاد

یکی از قدیمی ترین تولید کننده های سیم و کابل در ایران می باشد، که فعالیت های خود را از سال 1345 در شهر مشهد را شروع کرده است. سیم و کابل افشارنژاد انواع گوناگونی مانند سیم کابل صنعتی، سیم و کابل مخابراتی تولید می کند.

سیم و کابل سیمیا

 از دیگر تولید کننده های برند سیم کابل در ایران می باشد، این شرکت سال 1351 در شهر تهران فعالیت خود را آغاز کرده است، برند سیم و کابل افشارسیمیا یکی از بزرگ ترین تولید کننده سیم و کابل در ایران می باشد، از جمله تولید این برند سیم و کابل ساختمانی، سیم و کابل مخابراتی می باشد.

سیم و کابل البرز

برندی دیگر از تولید کننده گان سیم وکابل ساختمانی و سیم و کابل صنعتی می باشد. این شرکت از سال 1372 فعالیت خود را در شهر تهران فعالیت خود را آغاز نموده است.

نکات مهم قبل از خرید سیم و کابل برق

نکات مهم قبل از خرید سیم و کابل برق

سیم و کابل می توانند یکی از مهم ترین اجزای هر ساختمان باشد، کیفیت و برند های با سیم کابل می تواند تاثیر مستقیم بر ایمنی، عملکرد و دوام پروژه داشته باشند. انتخاب سیم و کابل برق مناسب تصمیمی بسیار مهم در هنگام خرید سیم و کابل برق می باشد به همین منظور باید به نکات مختلفی توجه نمود تا خریدی مطمئن را تجربه کنید.

در ادامه به نکات مهمی قبل از خرید سیم و کابل برق اشاره خواهیم کرد:

مشخص کردن نوع سیم و کابل مورد نیاز

انتخاب برند معتبر

توجه به قیمت

بررسی ظاهر سیم و کابل

خرید از فروشگاه معتبر

با رعایت این نکات، می توانید بهترین سیم و کابل برق را با توجه به نیاز خود انتخاب کنید.

چرا شناخت بهترین برند و سیم کابل اهمیت دارد

همانطور که به این موضوع پرداختیم، سیم کابل یکی از مهم ترین اجزای هر سازه می باشد، به همین دلیل انتخاب ضعیف سیم و کابل می توان تاثیر مستقمی بر ایمنی، عملکرد و دوام پروژه داشته باشد، به صورت کلی می توان گفت شناخت بهترین برند سیم و کابل اهمیت زیادی دارد، زیرا برند های معتبر از متریال و مواد اولیه با کیفیت در تولید محصولات خود طبق استاندارد های بین المللی استفاده می کنند.

از دیگر دلایل مهم برای شناخت بهترین برند سیم و کابل

رعایت استاندارد ها

خدمات پس از فروش

ایمنی بالا

مقاومت و دوام در شرایط سخت

سابقه و اعتبار برند

عملکرد مناسب در طولانی مدت

کیفیت متریال تولید

عوامل موثر در انتخاب بهترین برند سیم و کابل

از عوامل موثر در انتخاب بهترین برند سیم و کابل می توان به موارد مهم زیر اشاره نمود.

سابقه و تجربه تولید کننده: یکی از مهم ترین عوامل در انتخاب سیم و کابل می باشد، تولید کنندگان با سابقه و تجربه بالا عمدتا با دانش و تکنولوژی روز دنیا دست به ساخت محصولات خود می زنند.

کیفیت محصولات: کیفیت بالا سبب افزایش طول عمر و ایمنی و عملکرد انواع سیم و کابل می شود.

گارانتی و خدمات پس از فروش: تولید کنندگان با استفاده از گارانتی و خدمات پس از فروش اطمینان خاطر بیشتری را به مشتریان  خود می دهند.

و از دیگر عوامل دارای اهمیت در انتخاب برند مناسب

استاندارد های تولید

نظرات مشتریان

شرایط محیطی نصبی

قیمت سیم و کابل

عوامل موثر در انتخاب بهترین برند سیم و کابل

معرفی بهترین سیم و کابل های ایران

از بهترین سیم و کابل های ایرانی به شرح زیر می باشد:

کابل البرز: یکی از بهترین و قدیمی ترین برند های تولید سیم و کابل در ایران شرکت کابل البرز می باشد، که فعالیت خود را از سال 1346 کرج آغاز نموده و محصولات گوناگونی از جمله سیم و کابل ساختمانی، سیم و کابل صنعتی، سیم و کابل فشار قوی و کابل‌های مخابراتی تولید و در بازار عرضه می کنند.

کابل سیمان سبز: کابل سیم از دیگر تولید گنندگان با سابقه سیم و کابل در ایران می باشد، این شرکت از سال 1347 فعالیت خود در شهر تهران آغاز نموده است. این شرکت دارای محصولاتی مانند سیم و کابل صنعتی، کابل فشار قوی و کابل های زیر زمینی تولید می کند.

سیم و کابل پارس: از دیگر تولید کنندگان سم وکابل شرکت سیم و کابل پارس می باشد، این شرکت از سال 1367 شروع به تولید انواع و کابل ها مخابراتی و فشار قوی می پردازد.

کابل خراسان: ازتولید کنندگان با سابقه سیم و کابل در ایران می باشد، کابل خراسان دارای محصولاتی از جمله سیم و کابل ساختمانی، سیم و کابل صنعتی و سیم کابل فشار قوی می باشد،  این شرکت از فعالیت خود را از سال 1342 آغاز نموده است. انتخاب برند مناسب بسته به نیاز شما تعیین می گردد، با توجه به نکاتی که به برای شما توضیح دادیم و مشورت با تکنسین و مهندسین برق انتخابی متناسب با نیازهای خود را تجربه کنید.

لیست کارخانه های سیم کابل ایران

در ایران بیش از 600 کارخانه  سیم و کابل وجود دارد، کارخانه های سیم و کابل ایران در سراسر کشور پراکنده هستند و در تولید انواع سیم و کابل ها ساختمان، کابل های صنعتی، کابل های فشار قوی و مخابراتی تولید می کنند.

از جمله لیست کارخانه های سیم کابل ایران

کابل سیمان سبز

کابل سیم و کابل پارس

کابل افق

کابل خراسان

کابل سیم و کابل کرمان

کابل و سیم هرم

بزرگترین تولید کننده سیم و کابل ایران

با توجه به بررسی های انجام شده، بزرگترین تولید کننده های سیم و کابل ایران شرکت البرز می باشد، این شرکت فعالیت های خود را در سال 1346 آغاز نموده است، همانطور که در این مقاله پرداختیم این کارخانه بسیار به تولید انواع سیم و کابل های با کیفیت پرداخته شده است. این شرکت دارای ظرفیت تولید بیش از 50هزار تن سیم و کابل در سال می باشد، شرکت البرز  20درصد بازار سیم و کابل ایران را به همراه دارد و همچنین محصولات خود را به کشور هایی همسایه مانند افغانستان، سوریه، لبنان، ازبکستان، ترکمنستان نیز صادر می کند.

تصویر zandi

zandi